Shell Franczyza

Indie zwiększą w tym roku zużycie ropy o 230 tys. baryłek dziennie

Według Argus Consulting popyt na surowce w Indiach na koniec 2023 roku może wzrosnąć o 230 tys. baryłek dziennie w porównaniu do wolumenu rafinacji ropy naftowej w ubiegłym roku.

W 2024 roku popyt na ropę naftową w kraju może jeszcze wzrosnąć o 200 tys. baryłek dziennie, przy czym 90 proc. indyjskiego zapotrzebowania na przerób ropy naftowej będzie zaspokajany importem.

Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Nowe sankcje a zakupy rosyjskiej ropy przez Indie

Nowe sankcje a zakupy rosyjskiej ropy przez Indie

Nowe sankcje USA nałożone na Moskwę grożą ograniczeniem sprzedaży rosyjskiej ropy do Indii. Może to zniweczyć wysiłki indyjskich rafinerii państwowych mające na celu zabezpieczenie rocznych umów na dostawy.

Glencore zainteresowany zakupem rafinerii Shella w Singapurze

Glencore zainteresowany zakupem rafinerii Shella w Singapurze

Trader Glencore wraz z indonezyjskim PT jest zainteresowany kupnem kompleksu rafineryjno-petrochemicznego w Singapurze.

Kryzys transportowy na Morzu Czerwonym będzie trwał

Kryzys transportowy na Morzu Czerwonym będzie trwał

Największy na świecie przewoźnik Maersk wkrótce wszystkie swoje trasy będzie realizował wokół Afryki. W ocenie firmy zakłócenia w rozkładach transportów spowodowane przez jemeńskich Huti na Morzu Czerwonym nie skończą się szybko.

Na rynku ropy bez niespodzianek

Na rynku ropy bez niespodzianek

Światowe rynki ropy naftowej będą w tym roku dość stabilne – cena surowca powinna być na poziomie około 80 USD za baryłkę, powiedział we wtorek Russel Hardy, dyrektor generalny firmy Vitol zajmującej się m.in. handlem ropą i gazem.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw