MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Europa jest gotowa anulować normę środowiskową Euro-7

Agencja Bloomberg podała, że część krajów UE chce zmodyfikować przepisy związane z normą Euro 7, nie zmieniając przy tym planów wycofywania silników spalinowych.

Zdaniem przeciwników nowych norm paliwowych, normy Euro 7, które mogą wejść w życie w 2025 roku, odwrócą środki od inwestycji w pojazdy elektryczne i skomplikują konkurencję z pojazdami elektrycznymi z Chin.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire uważa, że Unia Europejska powinna porzucić Euro 7, ponieważ spowoduje to przekierowanie środków w okresie przejściowym związanym z rezygnacją z silników spalinowych.

Jednocześnie warto przypomnieć, że UE wprowadziła standardy paliwowe głównie ze względu na konieczność zapewnienia funkcjonowania swoich rafinerii, ponieważ fabryki w innych krajach, zwłaszcza w Rosji nie zmodernizowały się, aby sprostać wymaganiom UE. Bez tej ochrony regulacyjnej produkty z europejskich fabryk mogłyby mieć niższą cenę niż produkty innych producentów. Jednak ze względu na embargo paliwa z Rosji i tak nie będzie ono teraz trafiać do Europy i nie ma konieczności wprowadzania surowych norm ekologicznych.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023