Trzycyfrowa prognoza ceny ropy Brent

Bank inwestycyjny Goldman Sachs podniósł swoją prognozę dla ropy Brent na nadchodzący rok do 100 USD za baryłkę z 93 USD wcześniej, powołując się na większy spadek zapasów.

Eksperci twierdzą, że Arabia Saudyjska będzie stopniowo wycofywać dobrowolną obniżkę produkcji o 1 mln baryłek dziennie, począwszy od drugiego kwartału 2024 r., ale spodziewają się, że obniżka o 1,7 mln baryłek dziennie uzgodniona z ośmioma innymi członkami OPEC+ pozostanie w mocy przez resztę roku.

Analitycy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby cena ropy Brent utrzymała się powyżej 105 USD w przyszłym roku, ponieważ duże wolne moce produkcyjne i rosnące projekty offshore ograniczają długoterminowe ceny ropy naftowej. Zauważają jednocześnie, że nie spodziewają się, że cena ropy Brent ustabilizuje się poniżej 80 USD za baryłkę w przyszłym roku.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023