MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Arabia Saudyjska i Rosja nie wyślą więcej ropy na rynek

Arabia Saudyjska przedłuża dobrowolne ograniczenie wydobycia ropy o 1 mln baryłek dziennie do końca 2023 roku. Także Rosja zdecydowała się na przedłużenie cięć eksportu ropy o 300 tys. baryłek dziennie do grudnia tego roku.

Królestwo Arabii Saudyjskiej z własnej inicjatywy przedłuży redukcję wydobycia ropy o 1 mln bbl/d do końca 2023 roku – podała Saudyjska Agencja Prasowa, powołując się na dane z Ministerstwa Energii kraju.

Arabia Saudyjska ogłosiła w lipcu dobrowolne ograniczenia na 1 mln bbl/d oprócz kwoty wydobycia ustalonej w ramach porozumienia OPEC+, następnie przedłużyła je na kolejny miesiąc, a następnie także na wrzesień.

Także we wtorek wicepremier Federacji Rosyjskiej Aleksander Nowak przekazał, że Rosja przedłuża do końca roku dobrowolną redukcję eksportu ropy na poziomie 300 tys. baryłek dziennie. Nowak dodał, że rozszerzając dobrowolne ograniczenia eksportu, Rosja w dalszym ciągu przyczynia się do utrzymania stabilności na światowym rynku „czarnego złota”.

Rosja zamierza co miesiąc analizować sytuację, aby zrewidować wielkość dobrowolnych obniżek w tym czy innym kierunku, w zależności od rozwoju sytuacji na światowym rynku ropy.
Polecamy
Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikowano informację o zamiarze nabycia przez Anwim S.A. stacji paliw należących do Elbah II Sp. z o.o.

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że w ramach skoordynowanej akcji wielu służb zatrzymano 15 osób podejrzanych o oszustwa podatkowe w obrocie olejem posmażalniczym.

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

IBRM Samar, powołując się na dane CEPiK, podał, że liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony wzrosła o 18,74 proc. r/r i wyniosła 47 162 szt. w listopadzie 2023 r.

Czym żyje światowa branża LPG?

Czym żyje światowa branża LPG?

Jakie tematy zdominowały dyskusję podczas tegorocznego LPG Week w Rzymie? Redakcja e-petrol.pl rozmawia z uczestnikiem tego wydarzenia - Bartoszem Kwiatkowskim, Dyrektorem Generalnym Polskiej Organizacji Gazu Płynnego

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

W tym roku Rosja zwiększa produkcję gazu płynnego (LPG), który jest wykorzystywany na cele napędowe. Analitycy zauważają, że popyt na tego rodzaju paliwo rośnie zarówno na rynku wewnętrznym w Rosji, jak również na eksport.

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN planuje dalsze modernizacje i remonty infrastruktury kolejowej, w tym nawierzchni torowej i bocznic w swoich bazach paliw – podała Polska Agencja Prasowa.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023