MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Traderzy mogą zintensyfikować handel rosyjską ropą

Trafigura i Vitol nie mają nic przeciwko handlowi rosyjską ropą i jak donoszą agencje informacyjne wciąż na małą skalę w swoich portfelach mają kontrakty na rosyjski surowiec.

Traderzy mogą zintensyfikować handel rosyjską ropą
Wiodący traderzy nadal realizują dostawy rosyjskiej energii na małą skalę, zapewniając, że wszystko dzieje się z poszanowaniem międzynarodowych sankcji. Vitol twierdzi, że aktualny handel rosyjską ropą wynosi około 100 tys. baryłek dziennie, przy całkowitym handlu na poziomie 7,4 mln baryłek dziennie. Zarówno Trafigura jak i Vitol chcą jednak zwiększyć udział ropy z Rosji w swoich transakcjach. Agencja Reutera podała, że Trafigura przeprowadziła nawet rozmowy z Departamentem Skarbu USA w tej sprawie.

Szef handlu ropą Trafigura, Ben Lacock, powiedział, że po nałożeniu sankcji handel ropą przeniósł się do szarej strefy, głównie do start-upów, często zarejestrowanych w Dubaju. Zauważył też, że transport ropy z Federacji Rosyjskiej coraz częściej odbywa się starymi tankowcami, także należącymi do nowych, mniej doświadczonych armatorów.