MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od ponad roku

Z danych firmy CCS, która monitoruje ceny paliw w Czechach wynika, że średnia cena oleju napędowego w Czechach jest najniższa od 13 miesięcy.

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od ponad roku
W ciągu ostatniego tygodnia olej napędowy potaniał o 0,22 CZK do poziomu 35,86 CZK za litr. W tym samym okresie cena benzyny spadła o 0,09 CZK do 37,29 CZK za litr, co jest najniższą wartością od około półtora miesiąca. Zdaniem analityków spadek cen będzie kontynuowany.

Ceny na stacjach w ostatnich dniach, zdaniem analityka XTB Jiří Tylečka, zareagowały na spadek cen ropy i hurtowych cen paliw. Według niego pozytywny wpływ miała również czeska waluta. Zdaniem tego eksperta w najbliższych tygodniach spadek kosztów tankowania powinien być kontynuowany i nawet  negatywny wpływ osłabienia korony nie powinien odwrócić tego trendu.

CCS podało, że najtańszą benzynę tankują kierowcy w regionie hradeckim, gdzie litr kosztuje średnio 36,79 CZK. Olej napędowy jest najtańszy w kraju południowoczeskim, litr kosztuje tam średnio 35,12 CZK. Najdroższe paliwo oferują dystrybutorzy w Pradze, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 38,69 CZK. Olej napędowy jest tam tankowany po 37,85 CZK za litr.
Słowa kluczowe: