Sprzedaż ropy z amerykańskiej rezerwy może być anulowana

Biały Dom może odwołać zaplanowaną w tym roku sprzedaż ropy naftowej ze strategicznych rezerw , poinformował Energy Intelligence powołując się na anonimowe źródła.

Sprzedaż ropy z amerykańskiej rezerwy może być anulowana
Według raportu mowa jest o 26 mln baryłek ropy SPR, które miały być sprzedane do września br. Energy Intelligence zauważa, że jest to transakcja zaplanowana przez Kongres, niezwiązana z programem uwalniania 180 milionów baryłek, który Biały Dom ogłosił i przeprowadził w zeszłym roku w celu ustabilizowania cen detalicznych na stacjach.

Sama sprzedaż paliw z rezerwy wywołuje emocje wśród polityków, Republikanie chcieliby ograniczyć stosowanie SPR tylko w sytuacjach, w których dochodzi do poważnych przerw w dostawach.

Wciąż otwartym pozostaje pytanie, kiedy administracja rozpocznie uzupełnianie SPR po awaryjnym pobraniu z rezerwy 180 milionów baryłek z zeszłego roku. Możliwe, że na skup ropy trzeba będzie poczekać, ponieważ cena ropy WTI właśnie przekroczyła 80 USD za baryłkę, a to sporo powyżej przedziału cenowego ustalonego przez Biały Dom dla planowanych zakupów uzupełniających.
Słowa kluczowe: