MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Francuski sąd oddalił zarzuty wobec TotalEnergies

Francuski sąd oddalił w poniedziałek pozew złożony przeciwko TotalEnergies przez dwie organizacje, które oskarżyły koncern o to, że po rozpoczęciu wojny w Ukrainie TotalEnergies kontynuował pracę w Rosji i – pośrednio – dostarczał paliwo rosyjskiemu lotnictwu.

Francuski sąd oddalił zarzuty wobec TotalEnergies
Francuski sąd oddalił zarzuty współudziału w zbrodniach wojennych przeciwko koncernowi naftowemu TotalEnergies, poinformowali w oświadczeniu prawnicy organizacji pozarządowych, które wniosły oskarżenie.  

W październiku Darwin Climax Coalition i ukraińska organizacja Razom We Stand złożyły skargę do paryskiej prokuratury w związku z aktami współudziału w zbrodniach wojennych, które prawdopodobnie zostały popełnione przez TotalEnergies na Ukrainie. Po wydaniu wyroku ogłoszono, że organizacje pozarządowe będą się odwoływać od wyroku. Uważają one, że firma nie tylko utrzymywała działalność gospodarczą na terytorium państwa toczącego otwartą wojnę, ale także czerpała zyski ze sprzedaży kondensatu gazowego, którego przetworzenie na paliwo lotnicze mogło zatankować rosyjskie lotnictwo.

TotalEnergies od początku zaprzeczał tym oskarżeniom, sprzedał część udziałów w rosyjskich projektach, a latem ogłosił, że nie inwestuje już w Rosji.