MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Paliwa BAQ jakość grupy Orlen

Na rynkach ropy jest niewielkie pole manewru

Dyrektor generalny Abu Dhabi National Oil Co Sultan al-Jaber powiedział w czwartek, że na rynkach ropy jest niewielkie pole manewru, bowiem są one podatne na dalsze zakłócenia ze względu na minimalne wolne moce produkcyjne.

Na rynkach ropy jest niewielkie pole manewru
Sultan al-Jaber ostrzegł również, że niedoinwestowanie w obecnym sektorze energetycznym przed przygotowaniem alternatywnych źródeł dostaw jest receptą na katastrofę, a nie postęp. Wyjaśnił, że  jeśli podstawowe potrzeby energetyczne ludzi nie zostaną zaspokojone, rozwój gospodarczy spowolni, podobnie jak działania na rzecz klimatu.

Jaber określił wolne moce produkcyjne na mniej niż 2 proc. światowego zużycia.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojusznicy ostrzegała już, że zapas wolnych mocy produkcyjnych jest bardzo mały i w zasadzie jedynie Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie posiadają większość tych możliwości w ramach sojuszu i są jedynymi członkami, którzy mają potencjał znaczącego zwiększenia produkcji.
Słowa kluczowe:
Grupa Muszkieterów poszukuje dostawców paliw i autogazu na rok 2023

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.