Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Możliwe niedobry pracowników w branży naftowej

e-petrol.pl
2021-12-01 / 09:39
Możliwe niedobry pracowników w branży naftowej

Przemysłowi naftowemu i gazowemu grożą ogromne niedobory siły roboczej, ponieważ ponad połowa pracowników w tym sektorze stara się przenieść do branży energii odnawialnej, wynika z sondażu opublikowanego we wtorek.

Z badania przeprowadzonego w ramach raportu firmy rekrutacyjnej Brunel i Oilandgasjobsearch.com wynika, że 43 proc. pracowników chce całkowicie odejść z branży energetycznej w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na pytanie, w jakich sektorach chcieliby pracować, 56 proc. osób pracujących w branży naftowej i gazowej odpowiedziało, że wybrałoby odnawialne źródła energii. W zeszłym roku takiej odpowiedzi udzieliło 38,8 proc. badanych.

W ostatnim czasie firmy energetyczne, od Royal Dutch Shell i BP i inne firmy poszukiwawcze, zredukowały dziesiątki tysięcy miejsc pracy w następstwie pandemii koronawirusa, a teraz, gdy zapotrzebowanie na energię i ceny gwałtownie rosną na całym świecie, wiele firm ma trudności z ponownym rekrutowaniem.
Słowa kluczowe: branża naftowa

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.