Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ jest w stanie zwiększyć podaż ropy

e-petrol.pl
2021-11-09 / 09:20
OPEC+ jest w stanie zwiększyć podaż ropy

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy, grupa znana jako OPEC+, są w stanie zwiększyć podaż ropy, jeśli pojawi się popyt na rynku, powiedział w poniedziałek minister energetyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich Suhail al-Mazrouei.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają zdolność dostarczenia na rynek dodatkowych ilości ropy naftowej, jeśli zajdzie taka potrzeba i jeśli zostanie to uzgodnione przez grupę OPEC+, powiedział w wywiadzie dla kanału Asharq TV z Dubaju.

Mazrouei powiedział, że ZEA i ich partnerzy OPEC+ mogą kontynuować politykę do września 2022 r., aby osiągnąć poziom wyjściowy obserwowany przed pandemią koronawirusa. Mazrouei dodał, że obecna polityka dodawania 400 tys. baryłek dziennie może doprowadzić do nadwyżki podaży w pierwszym kwartale 2022 roku, oczekując, że Stany Zjednoczone będą nadal czerpać ze swoich strategicznych rezerw ropy naftowej do 2025 roku.

Przemawiając tego samego dnia na konferencji w Dubaju, Mazrouei powiedział, że niewystarczające inwestycje w przemysł naftowy i gazowy mogą doprowadzić do wzrostu cen energii.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.