Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Equinor znów odkrył ropę

e-petrol.pl
2021-11-02 / 09:41
Equinor znów odkrył ropę

Koncern Equinor dokonał odkrycia ropy, które szacuje się na 62 miliony baryłek ropy na północ od pola Tyrihans i na zachód od pola Kristin na Morzu Norweskim. Jest to szóste w tym roku odkrycie tej firmy na wodach krajowych.

Equinor stara się zmapować zasoby w pobliżu pól naftowych i gazowych, które już są eksploatowane, przyspieszając w ten sposób czas rozwoju i maksymalizując wartość swoich inwestycji. Takie odkrycia są opłacalne, odporne na wahania cen ropy i gazu, mają krótki okres zwrotu i charakteryzuje je także niska emisja. Nowe złoże wg szacunków zawiera od 3 do 10 milionów metrów sześciennych wydobywanej ropy, co odpowiada od 19 do 62 milionów baryłek.

Partnerami w koncesji są: Longboat Energy z 15 proc. udziałem oraz polskie PGNiG, które posiada 30 proc. Operator Equinor posiada pozostałe 55 proc.

Ponieważ rośnie presja na firmy naftowe, aby przejść na energię niskoemisyjną, Equinor zapowiedział, że będzie również inwestować w energię odnawialną. Eksploatacja nowych złóż jest jednak sprzeczna z celami rozmów klimatycznych ONZ, które mają się odbyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni w Glasgow w Szkocji.
Słowa kluczowe: Equinor, nowe złoża

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.