Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rosnieft zainicjował program rozwoju produkcji petrochemicznej w Indiach

e-petrol.pl
2021-10-21 / 09:52
Rosnieft zainicjował program rozwoju produkcji petrochemicznej w Indiach

Koncern Rosnieft rozpoczął zakrojony na szeroką skalę program rozwoju produkcji petrochemicznej w Indiach z inwestycjami na poziomie około 750 milionów USD.

Prezes Igor Sieczin na internetowym spotkaniu z udziałem premiera Indii Narendry Modiego i szefami światowych koncernów naftowych i gazowych powiedział, że Rosnieft jest przekonany o długoterminowym potencjale rynku indyjskiego, dlatego w 2017 roku nabył udziały w Nayara Energy. Ta transakcja pozostaje największą bezpośrednią inwestycją zagraniczną w sektorze ropy i gazu w Indiach. Od tego czasu inwestycje koncernu w gospodarkę Indii się zwiększają, choćby przez wzrost liczby stacji paliw, która liczy już 6300 stacji, dodatkowo Rosnieft uruchomił zakrojony na szeroką skalę program rozwoju produkcji petrochemicznej z inwestycjami ok. 750 mln USD.

Sieczin zauważył również, że gwałtowny wzrost cen gazu w Europie jesienią tego roku wzmacnia znaczenie kontraktów długoterminowych w sektorze naftowo-gazowym, gdyż obecny kryzys zagraża stabilności gospodarczej i bezpieczeństwu energetycznemu wielu regionów świata.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej w perspektywie długoterminowej Indie staną się jednym z kluczowych motorów wzrostu światowego popytu na ropę i gaz. Do 2050 r. udział Indii w światowym zużyciu ropy może wzrosnąć z obecnych 5 do 9-12 proc., w światowym zużyciu gazu z 1,6 do 4-5 proc.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.