Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Stabilna produkcja OZE wymaga inwestycji w produkcję ropy i gazu

e-petrol.pl
2021-10-15 / 09:52
Stabilna produkcja OZE wymaga inwestycji w produkcję ropy i gazu

Szef BP Bernard Looney uważa, że nierównowagi energii odnawialnej można uniknąć, inwestując w wolne moce. Jego zdaniem sektor energetyczny musi być niezawodny.

Looney powiedział, że owszem energetyka musi być czysta i bezpieczna, ale przede wszystkim musi być niezawodna. Słońce nie zawsze świeci, wiatr nie zawsze wieje - i w tym momencie pojawia się pytanie o odnawialne źródła energii: na ile niezawodne jest to źródło energii. Zdaniem szefa BP należy inwestować w wolne moce, przede wszystkim w kontrakty długoterminowe, w gaz ziemny – który pozwala zbilansować system, zainwestować w infrastrukturę magazynową – podziemne magazyny gazu, a także w dywersyfikację zasobów energetycznych – powiedział szef BP.

Opinię tę podziela szef ExxonMobil Darren Woods, który uważa, że jednym z wyzwań stojących dziś przed całym światem jest to, że najwięksi dostawcy gazu i ropy na rynek borykają się z poważnymi problemami związanymi z pandemią koronawirusa, a inwestycje zostały skierowane w celu zastąpienia wyczerpanych zapasów. Teraz konieczne jest zapewnienie szybkiego wzrostu, wynikającego z pandemii.


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.