Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC obniża prognozę popytu na 2021 r.

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:56
OPEC obniża prognozę popytu na 2021 r.

OPEC obniżył swoją prognozę wzrostu światowego popytu na ropę na 2021 r., utrzymując niezmienioną prognozę na 2022 r. Organizacja podała, że rosnące ceny gazu ziemnego mogą zwiększyć popyt na produkty naftowe.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) oczekuje obecnie, że popyt na ropę wzrośnie o 5,82 mln baryłek dziennie, w porównaniu z 5,96 mln baryłek dziennie jak podała w swojej poprzedniej prognozie. Rewizja w dół wynikała głównie z danych za pierwsze trzy kwartały roku. OPEC jednocześnie podtrzymał prognozę wzrostu na przyszły rok na poziomie 4,2 mln baryłek dziennie.

Grupa krajów produkujących ropę stwierdziła, że rekordowo wysokie ceny gazu ziemnego mogą potencjalnie zwiększyć wzrost popytu na ropę, ponieważ użytkownicy przemysłowi przestawiają się z gazu na produkty naftowe. To może doprowadzić do zwiększenia udziału sprzedaży paliw, w tym także oleju opałowego.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.