Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Irak ma nadzieję, że Lukoil zachowa swoje udziały w West Qurna-2

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:51
Irak ma nadzieję, że Lukoil zachowa swoje udziały w West Qurna-2

Bagdad prowadzi rozmowy z Lukoil w celu poprawy warunków projektu West Qurna-2. Irak ma nadzieję, że rosyjski koncert zachowa swoje udziały w irackim projekcie - powiedział dziennikarzom minister ropy Ihsan Abd al- Jabbar w kuluarach Rosyjskiego Tygodnia Energii.

Jak powiedział minister ropy Iraku, strona iracka prowadzi negocjacje z Lukoilem w celu poprawy warunków projektu. W lipcu Ihsan Abd al-Jabbar powiedział lokalnym parlamentarzystom, że brazylijski BP i rosyjski Lukoil chciały wycofać się ze swoich irackich projektów z powodu niesprzyjających warunków inwestycyjnych i sprzedać swoje udziały np. chińskim firmom.
 
Lukoil posiada obecnie 75 proc. udziałów w projekcie West Qurna-2, a pozostałe 25 proc. należy do irackiego przedsiębiorstwa państwowego North Oil. Wcześniej informowano też, że ExxonMobil chce sprzedać 32,7 proc. udziałów w jednym z największych pól naftowych w Iraku – West Qurna-1, co firma wyjaśniła swoimi sprawami wewnętrznymi, a nie z sytuacją w Iraku.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.