Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Prezydent Rosji pomoże światowemu rynkowi ropy gazu?

e-petrol.pl
2021-10-07 / 09:57
Prezydent Rosji pomoże światowemu rynkowi ropy gazu?

W środę cena ropy zaczęła spadać po tym jak jej zapasy w USA okazały się wyższe niż oczekiwano. Zniżkom pomogła też deklaracja Rosji o gotowości pomocy w ustabilizowaniu globalnego rynku gazu.

W środę Amerykański Departament Energii poinformował, że zapasy ropy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,35 mln baryłek. Co prawda spodziewano się wzrostu, ale rzeczywisty wynik okazał się dużo większy od oczekiwań.

Kilka krajów europejskich wezwało UE do podjęcia pilnych działań w celu złagodzenia uderzenia niebotycznie wysokich cen surowców, szczególnie gazu. Szef bloku energetycznego, Kadri Simson, obiecał rewizję zasad rynkowych do końca roku, mówiąc, że rekordy cenowe są szkodliwe z punktu widzenia konsumentów, szczególnie gospodarstw domowych, osłabiają konkurencyjność i zwiększając presję inflacyjną. W ostatnim czasie informowano, że rekordowa cena gazu skłania niektórych konsumentów do przechodzenia z niego na ropę, co oznaczało zwiększenie popytu na ten surowiec, a co za tym idzie także na cenę.

Według niektórych europejskich urzędników główną przyczyną kryzysu na rynku gazu były mniejsze niż oczekiwano przepływy z Rosji. Jednak rosyjski Gazprom zadeklarował, że wyśle przez Ukrainę więcej gazu niż zakontraktowano w tym roku. W środę prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu energetycznym w Moskwie powiedział, że eksport do Europy w ciągu dziewięciu miesięcy był bliski rekordu i może osiągnąć rekordowy poziom w 2021 r., jeśli utrzyma się tempo odbioru surowca.

Deklaracja prezydenta Władimira Putina rekordowego eksportu rosyjskiego gazu do Europy w tym roku spowodowała spadek cen tego surowca.
Słowa kluczowe: dostawy gazu, Rosja
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.