Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ruch statków na Kanale Sueskim został zatrzymany

e-petrol.pl
2021-09-10 / 09:30
Ruch statków na Kanale Sueskim został zatrzymany

W czwartek żegluga po Kanale Sueskim z północy na południe została ponownie zatrzymana z powodu uziemionego statku. Na szczęście jednostka została szybko usunięta z płycizny.

Tym razem utknął tankowiec Coral Crystal pod banderą Panamy, płynący z Port Said. Do incydentu doszło na 54. kilometrze. W tym momencie w kanale płynącym do Suezu znajdowały się cztery statki.

Statek udało się usunąć z płycizny i po kilku godzinach biuro prasowe kanału poinformowało, że jednostce pomogły dwa holowniki, dzięki czemu przywrócono ruch wzdłuż północnego odcinka tej kluczowej arterii transportowej.

Dla przypomnienia, 23 marca kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie, blokując ruch na Kanale Sueskim. Dopiero 29 marca udało się usunąć statek z płycizny, ruch przywrócono 3 kwietnia. Spowodowane tym zatory wzbudziły poważne obawy dotyczące dostaw ropy do krajów europejskich.  
Słowa kluczowe: Kanał Sueski
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.