Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

U wybrzeży Chin zbierają się tankowce

e-petrol.pl
2021-09-03 / 09:26
U wybrzeży Chin zbierają się tankowce

Ze względu na miższe limity importu ropy nałożone na prywatne rafinerie w Chinach, w pobliżu portów ChRL, a także Malezji i Singapuru, ustawiły się dziesiątki tankowców, które nie wiedzą, co zrobić ze swoimi ładunkami.

Rząd Chin obniżył kwoty na bezpośrednie zakupy ropy naftowej dla tzw. „Czajników”, czyli najstarszych technologicznie rafinerii, aby zapobiegać ucieczkom podatków i zmniejszać zanieczyszczenie środowiska. Obecnie około jedna czwarta chińskiej rafinacji ropy jest prowadzona przez prywatne rafinerie, a ograniczenia spowodowały poważne problemy w łańcuchu dostaw ropy w regionie.

Dziesiątki tankowców z ropą zgromadziły się w pobliżu głównych portów w Chinach, Singapurze i Malezji. Szacuje się, że w zeszłym tygodniu było to około 62 milionów baryłek ropy. Niektórzy operatorzy przewożą ropę z Iranu i Wenezueli i po prostu nie mogą znaleźć innego kupca na swoje ładunki.

Ograniczenia wobec chińskich prywatnych rafinerii mają oficjalnie wzmocnić nadzór oraz pomóc zmniejszyć liczbę przypadków uchylania się od płacenia podatków, przemytu i łamania praw ochrony środowiska. Niektórzy komentatorzy uważają, że chodzi o przejęcie kontroli nad niezależnym sektorem przetwórstwa, którego gracze stali się zbyt niezależni i wpływowi w oczach Pekinu.
Słowa kluczowe: Chiny, import ropy do Chin
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.