Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kraje EUG stworzą wspólny rynek ropy i produktów naftowych

e-petrol.pl
2021-08-23 / 09:46
Kraje EUG stworzą wspólny rynek ropy i produktów naftowych

Kraje Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU) uzgodniły koncepcję utworzenia wspólnego rynku na ropę i produkty naftowe – poinformował premier Armenii Nikol Paszynian. Do 1 stycznia 2024 r. członkowie EUG muszą zaakceptować międzynarodowe porozumienie o utworzeniu wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych.

Poinformowano, że w celu utworzenia wspólnego rynku do 1 stycznia 2023 r. planowane jest przygotowanie projektu zasad obrotu ropą i produktami naftowymi oraz zasad prowadzenia obrotu giełdowego ropą i produktami naftowymi. Oba dokumenty stanowią załącznik do międzynarodowego porozumienia o wspólnych rynkach.

Najwyższa Eurazjatycka Rada Gospodarcza zatwierdziła w 2018 r. plan utworzenia wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych w EUG. Zgodnie z tym planem druga faza tworzenia wspólnych rynków potrwa od 2021 do 2024 roku. i będzie poświęcona przygotowaniu i zatwierdzeniu przez uprawnione organy państw członkowskich projektu traktatu międzynarodowego.

Trzeci i ostatni etap powinien zakończyć się w 2025 r. utworzeniem wspólnych rynków ropy naftowej i produktów naftowych Unii.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.