Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rurociągi kanadyjskie będą bardziej ekologiczne

e-petrol.pl
2021-07-30 / 09:46
Rurociągi kanadyjskie będą bardziej ekologiczne

TC Energy z siedzibą w Calgary, która obsługuje jedną z największych sieci rurociągów w Ameryce Północnej o długości prawie 100 000 kilometrów, rozważa miliardową inwestycję. Przy eksploatacji ropociągów i gazociągów zamiast gazu ziemnego będzie teraz wykorzystywana energia słoneczna i wiatrowa. Podobne plany ogłosił już główny konkurent TC Energy, Enbridge Inc.

Dekarbonizacja TC Energy jest napędzana przez rosnące koszty emisji, jeśli nie uda się ich zredukować firma będzie musiała ponieść znaczne dodatkowe wydatki. Do 2030 r. Kanada zobowiązała się obniżyć emisje o 40-45 proc. w stosunku do poziomu z 2005 r.

W tej chwili TC Energy oblicza, ile emisji dwutlenku węgla można odliczyć, przechodząc na odnawialne źródła energii przy konserwacji rurociągów.  
TC Energy musiało wzmocnić swoją politykę środowiskową po tym, jak prezydent USA Joe Biden na początku tego roku nakazał zamknięcie projektu rurociągu Keystone XL o wartości 9 miliardów USD. Jednocześnie firma nadal domaga się odszkodowania od rządu USA w wysokości 15 miliardów dolarów. 

 

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.