Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koncern BHP rozważa wyjście z biznesu naftowo-gazowego

e-petrol.pl
2021-07-21 / 09:43
Koncern BHP rozważa wyjście z biznesu naftowo-gazowego

Światowy koncern górniczy BHP Group rozważa wyjście z sektora ropy i gazu. W ten sposób firma ma przyspieszyć wycofywanie się z paliw kopalnych, podała agencja Bloomberg we wtorek, powołując się na rynkowe źródła.

Informatorzy podali, że rozmowy na ten temat są na wczesnym etapie i nie podjęto ostatecznej decyzji. Rzeczniczka firmy Judy Dane powiedziała, że BHP nie komentuje plotek ani spekulacji.

Firmy wydobywcze na całym świecie znajdują się pod rosnącą presją akcjonariuszy, aby zmniejszyć swój ślad węglowy i podjąć rygorystyczne działania klimatyczne w celu ograniczenia emisji.

Analitycy wycenili portfel naftowo-gazowy BHP skoncentrowany w Zatoce Meksykańskiej, wschodniej Kanadzie i Australii na 14,3 miliarda USD.

W 2018 r. koncern BHP, którego większość dochodów pochodzi z wydobycia rudy żelaza i miedzi, sprzedał swój biznes łupkowy brytyjskiemu koncernowi naftowemu BP za 10,4 miliarda USD.
Słowa kluczowe: BHP Group

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.