Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Handlowcy stawiają na ropę, która podrożeje do 100 USD do końca 2022 r.

e-petrol.pl
2021-06-09 / 09:47
Handlowcy stawiają na ropę, która podrożeje do 100 USD do końca 2022 r.

Opcje kupna powiązane z cenami ropy Brent i WTI zaczęły być kupowane przez traderów, obstawiających podwyżkę ceny baryłki do końca przyszłego roku do 100 USD, podaje dziennik ‘’The Wall Street Journal’’.

Największą popularnością wśród wszystkich kontraktów opcyjnych na ten instrument na New York Mercantile Exchange stały się opcje kupna na zakup ropy WTI w cenie 100 USD za baryłkę z datą wygaśnięcia w grudniu 2022 roku. Jak podaje platforma analityczna QuikStrike, na giełdzie zawarto ponad 60 tys. takich kontraktów, które dotyczą 60 mln baryłek ropy.

Według analityków ankietowanych przez WSJ, traderzy stawiają nie tyle na wzrost cen, ile na zwiększoną zmienność.

W tym roku ceny ropy wzrosły już o ponad 40 proc. W ubiegłym tygodniu cena baryłki ropy Brent przekroczyła 72 USD i była to jej najwyższa cena od dwóch lat. 

Inwestorzy są pewni, że cena będzie nadal rosła, natomiast analitycy nie są tak optymistyczni. Według eksperta JPMorgan Chase, Natashy Kanevy, aby ceny ropy osiągnęły 100 USD, popyt w czwartym kwartale powinien wzrosnąć powyżej poziomu sprzed pandemii. Taki scenariusz jest prawie niemożliwy, ponieważ światowa gospodarka wciąż podnosi się po skutkach COVID-19, a duzi producenci zwiększają produkcję wraz ze wzrostem popytu na surowce. Innym powodem do niepokoju jest możliwy wzrost eksportu irańskiej ropy, jeśli dojdzie do porozumienia między Stanami Zjednoczonymi a Iranem w sprawie nowej umowy nuklearnej, dodaje WSJ.

Według gazety niektórzy handlowcy kupują opcje kupna po cenie 100 USD za baryłkę z datami wygaśnięcia w grudniu tego roku. Odpowiednie kontrakty opcyjne na ropę Brent na Intercontinental Exchange w Londynie obejmują ponad 32 mln baryłek. Może to oznaczać, że inwestorzy obstawiają nie tyle rosnące ceny, co zwiększoną zmienność.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.