Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Equinor będzie nadal angażować się w lobbing naftowy w Stanach Zjednoczonych

e-petrol.pl
2021-04-13 / 09:26
Equinor będzie nadal angażować się w lobbing naftowy w Stanach Zjednoczonych

Norweski koncern Equinor zdecydował się na utrzymanie obecności w American Petroleum Institute (API) po zmianie stanowiska w polityce klimatycznej zaproponowanych przez wpływową strukturę amerykańskiego lobby naftowego.

Equinor wycofał się z American Independent Petroleum Association (IPAA) w zeszłym roku z powodu nieporozumień dotyczących polityki klimatycznej i stwierdził, że znalazł „pewne niespójności” w stanowisku API i Australian Oil Production and Exploration Association (APPEA).

W rezultacie z Australijczykami Equinor się poróżnił, bowiem norweskiej firmie odmówiono realizacji planu odwiertów poszukiwawczych na morzu w Australii i została ona zmuszona do opuszczenia kontynentu. Jednak Equinor nie zerwał całkowicie relacji z Amerykanami. Norweska spółka pozostanie członkiem tej instytucji, zgodnie z zobowiązaniem API do wzmacniania celów porozumienia klimatycznego z Paryża, współpracuje z administracją USA i wspiera politykę cenową dotyczącą emisji dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do francuskiego Totala, który zdecydował się opuścić szeregi API w styczniu.

W ostatnich raportach korporacyjnych Equinor po raz pierwszy ujawnił swoje składki członkowskie do API - wahają się one od 1 do 3,5 mln USD, co jest porównywalne z kosztem uczestnictwa w podobnej norweskiej strukturze lobby naftowo-gazowego NOROG.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.