Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zmniejszenie rezerw ropy w 2021 roku wyniesie 400 mln baryłek?

e-petrol.pl
2021-03-03 / 09:50
Zmniejszenie rezerw ropy w 2021 roku wyniesie 400 mln baryłek?

OPEC przewiduje spadek rezerw ropy o 400 mln baryłek w 2021 roku - taki scenariusz rozważano we wtorek na posiedzeniu komitetu technicznego OPEC+, podaje agencja Reutera, powołując się na dwa źródła w Organizacji.

Jednocześnie szacowany niedobór zasobów ropy naftowej w 2021 roku w wysokości 406 mln baryłek, który OPEC obserwował miesiąc temu, jedno ze źródeł określiło zjawisko jako „zdrowy” bilans popytu i podaży na 2021 rok.

Agencja spodziewa się również, że na posiedzeniu OPEC+ 4 marca omówiona zostanie możliwość powrotu na rynek 1,5 mln baryłek dziennie w ramach umowy o obniżeniu produkcji, ponieważ popyt będzie rósł wraz ze wzrostem liczby osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Diamantino Azevedo, minister zasobów mineralnych i ropy naftowej Angoli, który obecnie przewodniczy OPEC, ostrzegł, że zaostrzenie pandemii może doprowadzić do spadku popytu i produkcji ze strony producentów.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.