Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Chevron będzie finansował technologie niskoemisyjne

e-petrol.pl
2021-03-01 / 09:55
Chevron będzie finansował technologie niskoemisyjne

Chevron poinformował, że stworzył fundusz - Future Energy Fund II o wartości 300 mln USD, którego celem jest finansowanie technologii niskoemisyjnych, które mogą zapewnić przystępną, niezawodną i coraz czystszą energię dla wszystkich.

Wraz z pierwszym Future Energy Fund, uruchomionym w 2018 r., koncern zainwestował w ponad 10 firm i ponad 150 innych inwestorów, aby wspierać innowacje w wychwytywaniu dwutlenku węgla i magazynowaniu energii. Opierając się na sukcesie pierwszego Future Energy Fund, Future Energy Fund II skoncentruje się na innowacjach w dekarbonizacji przemysłu, mobilności, energii rozproszonej i rozwijającej się gospodarce węglowej o obiegu zamkniętym.

Niedawno ExxonMobil, światowy potentat, zaprezentował swój projekt dotyczący eliminowania dwutlenku węgla. Ambitne plany, w podobnej materii, ma również technologiczny gigant z USA - Microsoft.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.