Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Niepewne perspektywy saudyjskiej gospodarki

e-petrol.pl
2020-09-10 / 09:30
Niepewne perspektywy saudyjskiej gospodarki

Choć na globalnych rynkach obserwuje się poprawę sytuacji, to zdaniem szefa banku centralnego Arabii Saudyjskiej perspektyw dla tamtejszej gospodarki pozostają niepewne – podała agencja Reutera. Gwałtownie spadły też w II kwartale przychody z eksportu ropy.

Nerwowa sytuacja na rynku ropy, której ceny od długiego już czasu negatywnie wpływają na rentowność wydobycia i sprzedaży jest poważnym czynnikiem ryzyka dla gospodarki próbującej uniezależnić się od eksportu surowca – ocenił Ahmed al-Kholifey, gubernator Saudyjskiego Urzędu Monetarnego. Dodatkowo gospodarkę osłabiły skutki kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Deficyt budżetowy Arabii Saudyjskiej wyniósł w II kwartale równowartość 29,12 mld USD, dla porównania w pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł ok. 9 mld USD. Królestwo odnotowało także aż 45 proc. spadek przychodów ze sprzedaży ropy w porównaniu z II kwartałem 2019 r.
Słowa kluczowe: Arabia Saudyjska

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.