Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Będą sankcje za tureckie wiercenia wokół Cypru?

e-petrol.pl
2020-01-21 / 09:59
Będą sankcje za tureckie wiercenia wokół Cypru?

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej dali zielone światło na przygotowanie sankcji w związku z tureckimi wierceniami wokół Cypru.

Unijny przedstawiciel ds. zagranicznych Josep Borrell powiedział, że cypryjski minister spraw zagranicznych przekazał najnowsze informacje w sprawie tureckich wierceń i ministrowie UE zgodzili się, by poprosić odpowiednią grupę roboczą Rady o finalizację prac nad umieszczeniem na liście sankcyjnej osób i podmiotów zaangażowanych w te nielegalne działania.

Unijna polityka pozwala objąć sankcjami osoby lub podmioty odpowiedzialne za odwierty związane z poszukiwaniem i produkcją węglowodorów, prowadzone bez zgody Cypru na morzu terytorialnym, w wyłącznej strefie ekonomicznej i na szelfie kontynentalnym tego kraju. Restrykcje mogą objąć osoby lub podmioty, które dostarczają finansowego, technicznego lub materialnego wsparcia dotyczącego odwiertów, a także osoby lub podmioty z nimi powiązane.
Słowa kluczowe: sankcje UE, Turcja i Cypr

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu