Jesteś tutaj: Strona główna » Wiadomości » Prosto z rynku
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji
Prosto z rynku
Jest zgoda przejęcie Lotosu przez Orlen
2020-07-14 12:41

PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos. Jak podał Orlen w komunikacie, wynegocjowane warunki gwarantują możliwość dalszego rozwoju połączonego koncernu w obszarze wydobycia, produkcji, logistyki i sprzedaży detalicznej oraz hurtowej w całej Europie.


Wygasa legalizacja? Kończą się badania? Sprawy urzędowe w czasie trwania epidemii
2020-04-01 09:45

W niezwykłej – także w sensie prawnym – sytuacji epidemii koronawirusa warto wiedzieć, jakie stanowisko dot. wygasających uprawnień i badań mają instytucje państwowe decydujące o funkcjonowaniu wielu dziedzin paliwowego biznesu. Spróbowaliśmy uzyskać informację od nich odnośnie działań w najbliższym okresie i wynikających stąd obowiązków przedsiębiorców. Ewentualne aktualizacje będziemy publikować na bieżąco.


Na stacji Intermarche zapłacisz kartą UTA
2019-05-22 14:22

Właściciel sieci stacji Intermarche 6 maja rozpoczął testy płatności kartami UTA na wybranych stacjach. Jest to pierwsza sieć handlowa, która na swoich stacjach paliw akceptuje międzynarodowe karty UTA.


Stacja czy sklep osiedlowy?
2018-12-07 07:17

W dobie niskich marż na paliwach, z jakimi mieliśmy do czynienia na przełomie III i IV kwartału 2018 r. sklep i usługi stały się bardzo istotnym elementem działalności stacji benzynowej, dlatego nie dziwi fakt, że asortyment i liczba dostępnych usług w przystacyjnym sklepie rośnie. W efekcie stacje paliw z ich ofertą sklepową stają się coraz poważniejszą konkurencją dla sklepów osiedlowych, szczególnie w dni wolne od handlu.


Na Stacji Paliw: BP umacnia się na pozycji wicelidera
2018-09-05 09:24

Pod koniec czerwca polski oddział BP poinformował o przejęciu sieci Arge. O szczegóły dotyczące tej transakcji redakcja e-petrol.pl zapytała Barbarę Wiążewską, Dyrektora Generalnego BP Retail.


Dino Oil z koncesją OPC
2018-08-14 09:31

Urząd Regulacji Energetyki rozpatrzył pozytywnie złożony w maju br. wniosek spółki Dino Oil i przyznał jej koncesję na obrót paliwami ciekłymi.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.