Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

polskielupki.pl
2016-06-17 / 09:47
San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

Irlandzki koncern San Leon Energy zrezygnował z kontynuowania prac na warmińsko – mazurskiej koncesji Braniewo S – poinformował serwis BiznesAlert.pl.

Po przejęciu koncesji od kanadyjskiej firmy Talisman Energy w 2013 roku San Leon Energy informował, że znajdują się tam obiecuje pokłady ropy z łupków. Mimo to koncern postanowił w tym roku zrezygnować z koncesji.

W obrębie koncesji wykonano jeden otwór poszukiwawczy – Rogity 1, w którym trzykrotnie przeprowadzono zabieg szczelinowania hydraulicznego. Jak informował wówczas koncern, w Braniewie szczelinowanie hydrauliczne potwierdzało bardzo obiecujące złoża ropy łupkowej jednak firma nie wykonała kolejnych prac być może z powodu niskich cen ropy i braku partnera do kolejnych prac poszukiwawczych na północy Polski. 

Według stanu na dzień 31 maja br. w Polsce obowiązuje 31 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu z łupków.  Do 30 maja 2016 r. koncesjonariusze wykonali 72 otwory rozpoznawcze.  

Słowa kluczowe: Braniewo, Rogity 1, San Leon Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.