Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koniec łupkowych marzeń?

polskielupki.pl
2015-10-20 / 09:36
Koniec łupkowych marzeń?

Przed kilkoma dniami rynek obiegła informacja, że skończyła się rewolucja łupkowa w Polsce. Zarówno brytyjski dziennik ‘’Guardian’’, jak również agencja Interfax odnotowały, że zamiast gazu na 300 lat, amerykańskie koncerny pozostawiły po sobie u nas niedosyt i rozczarowanie.

Zdaniem specjalistów gaz łupkowy w Polsce jest, ale jego dostępność jest dużo gorsza, niż w USA. W ocenie Grzegorza Maziaka analityka rynku paliw e-petrol.pl właśnie uwarunkowania geologiczne i głębokość pokładów sprawiają, że nie da się w łatwy sposób przełożyć metod jego wydobywania z Ameryki.

Podobnego zdania jest Marcin Zięba, dyrektor generalny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego , który wśród czynników, które przekreśliły szanse na rewolucję łupkową w naszym kraju, wymienia "geologię polskich skał", które okazały się bardziej wymagające niż te, które występują w Ameryce Północnej. 

Więcej o emocjach, jakie budzą poszukiwania gazu łupkowego w Polsce można przeczytać w serwisie money.pl.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.