Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Romgaz stawia na gaz z konwencjonalych źródeł

e-petrol.pl
2015-09-23 / 09:29
Romgaz stawia na gaz z konwencjonalych źródeł

Romgaz, największy producent gazu w Rumunii, w ciągu najbliższych kilku lat nie planuje poszukiwań gazu łupkowego. Koncern zamierza inwestować w wydobycie gazu konwencjonalnego.

Łupki rumuńskie pozostają w większości nietknięte. Chevron, który był tam jedynym zagranicznym koncesjonariuszem, w pierwszym kwartale tego roku wycofał się z poszukiwań. 

Dyrektor Generalny Romgazprzedstawił Agencji Reuters stanowisko spółki w zakresie poszukiwań gazu łupkowego. Spółka w okresie pięciu lat nie planuje w swojej działalności skupić się na łupkach, będzie natomiast poszukiwał gazu konwencjonalnego. Ogólny potencjał Romgazu w zakresie poszukiwań gazu ziemnego w tym roku szacuje się na około 5,6 mld metrów sześciennych – w związku z tym firma chce zainwestować 1,3 mld lei (333 mln USD) ze środków własnych, z czego ponad połowę z przeznaczeniem na prace poszukiwawcze.
 Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.