Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen nie zrezygnuje z łupków

polskielupki.pl
2015-06-23 / 09:32
Orlen nie zrezygnuje z łupków

Prezes Orlenu Jacek Krawiec w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że zmienna koniunktura na rynku ropy obejmuje zarówno obszar cen, jak również źródła pozyskania surowca, jednak ze względów technologicznych w krajowych rafineriach przerabia się blisko 90 proc. ropy z Rosji.

Inwestycje zagraniczne zawsze są wyzwaniem, a obecność w sektorach strategicznych do jakich zalicza się branża paliwowo-energetyczna jest pod szczególnym nadzorem każdego rządu, Krawiec dodał, że płocki koncern  wierzy w obecność gazu w łupkach i nie zamierza rezygnować z poszukiwań w Polsce. 

W wywiadzie prezes powiedział, że spółka kontynuuje  program poszukiwań w Polsce. Potwierdziliśmy, że gaz w formacjach łupkowych jest, ale trudno w tej chwili określić precyzyjnie kiedy będzie można go eksploatować na skalę przemysłową.  Jego zdaniem znacznie szybciej można byłoby dostosować technologie wydobywcze do warunków geologicznych w Polsce, gdyby prace prowadzone były nie tylko przez polskie firmy jak Orlen czy PGNiG.
 
Z całością wywiadu można się zapoznać na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.