Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen nie zrezygnuje z łupków

polskielupki.pl
2015-06-23 / 09:32
Orlen nie zrezygnuje z łupków

Prezes Orlenu Jacek Krawiec w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że zmienna koniunktura na rynku ropy obejmuje zarówno obszar cen, jak również źródła pozyskania surowca, jednak ze względów technologicznych w krajowych rafineriach przerabia się blisko 90 proc. ropy z Rosji.

Inwestycje zagraniczne zawsze są wyzwaniem, a obecność w sektorach strategicznych do jakich zalicza się branża paliwowo-energetyczna jest pod szczególnym nadzorem każdego rządu, Krawiec dodał, że płocki koncern  wierzy w obecność gazu w łupkach i nie zamierza rezygnować z poszukiwań w Polsce. 

W wywiadzie prezes powiedział, że spółka kontynuuje  program poszukiwań w Polsce. Potwierdziliśmy, że gaz w formacjach łupkowych jest, ale trudno w tej chwili określić precyzyjnie kiedy będzie można go eksploatować na skalę przemysłową.  Jego zdaniem znacznie szybciej można byłoby dostosować technologie wydobywcze do warunków geologicznych w Polsce, gdyby prace prowadzone były nie tylko przez polskie firmy jak Orlen czy PGNiG.
 
Z całością wywiadu można się zapoznać na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.