Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Brytyjskie tak dla łupków

polskielupki.pl
2015-03-03 / 09:32
Brytyjskie tak dla łupków

Choć wydobycie gazu z łupków wywołuje na Wyspach wiele emocji, to premier David Cameron jednoznacznie opowiada się za rozpoczęciem w Wielkiej Brytanii jego wydobycia.

Od kiedy potwierdzono, że Wielka Brytania może mieć ogromne niekonwencjonalne złoża surowca, to emocje związane z poszukiwaniami i wydobyciem zaczęły rosnąć.-Premier David Cameron opowiedział się jednoznacznie za uruchomieniem wydobycia, mówiąc, że gaz łupkowy może być dobry dla gospodarki całego kraju. Zainteresowanie inwestycjami w badania nad wydobyciem wyraził też Jim Ratcliffe, prezes firmy Ineos.

Entuzjazmu rządu i firm nie podzielają jednak mieszkańcy - wydobycie surowca wzbudza ogromne wątpliwości społeczne – chodzi głównie o kwestie środowiskowe - skład chemikaliów dodawanych do wody wykorzystywanej do szczelinowania hydraulicznego i ryzyko przeniknięcia tych chemikaliów do wód gruntowych oraz przedostania się do nich gazu.  

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.