Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wielka Brytania – co dalej z rewolucją łupkową?

polskielupki.pl
2015-01-19 / 09:58
Wielka  Brytania – co dalej z rewolucją łupkową?

Obietnice hojnych ulg podatkowych i wsparcia dla firm inwestujących w wydobycie gazu łupkowego nie sprawiają, że odwiertów na Wyspach przybywa.

Trudno mówić o rewolucji w gazie łupkowym w Wielkiej Brytanii – w 2015 r. planowane jest powstanie zaledwie 11 nowych odwiertów i będą to projekty, które powstały, nim ceny ropy zanurkowały i w pełni zaczęły wpływać negatywnie na przemysł.

Profesor Jim Watson, dyrektor badań w Centrum Badań Energii Wielkiej Brytanii i autor ostatniego raportu na temat potencjału gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii, powiedział, że wypowiedzi polityków na temat potencjału gazu łupkowego miały charakter spekulacyjny i bardzo optymistyczny. Jego zdaniem, biorąc pod uwagę niewielką liczbę otworów, które zostały wywiercone w Wielkiej Brytanii i bardzo niski poziom doświadczenia wydobycia gazu łupkowego, jest zbyt wcześnie, aby mówić o potencjale produkcji gazu z łupków.


Słowa kluczowe: brytyjski gaz łupkowy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.