Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen - energetyka i łupki

polskielupki.pl
2014-10-23 / 09:46
Orlen - energetyka i łupki

PKN Orlen jest coraz bliższy podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy elektrociepłowni gazowej w Płocku, w planach spółki jest też większa aktywność w obszarze poszukiwań łupkowych.

Z zapowiedzi PKN Orlen wiadomo, że spółka będzie inwestować w poszukiwania i wydobycie. Do końca roku chce jeszcze wykonać jeden odwiert poszukiwawczy za ropą i gazem z łupków na obszarze koncesji Wołomin, gdzie wykonano ich już dziesięć, a w trzech przypadkach także zabiegi szczelinowania hydraulicznego. Wyniki tych prac pozwolą spółce wybrać najbardziej perspektywiczny obszar i na nim skoncentrować poszukiwania.

Orlen poszukuje łupków nie tylko w Polsce - w trzecim kwartale PKN Orlen, poprzez zależny TriOil, wykonał w Kanadzie dwadzieścia nowych odwiertów oraz dziesięć zabiegów szczelinowania hydraulicznego. Dzienne wydobycie Orlenu w Kanadzie to 7,1 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy naftowej). 
Słowa kluczowe: Kanada, Orlen, Płock, TriOil
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.