Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ponad sto poprawek do łupkowej ustawy

polskielupki.pl
2014-05-26 / 09:54
Ponad sto poprawek do łupkowej ustawy

Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej nadzwyczajnej komisji ds. energetyki i surowców energetycznych zostało zgłoszonych 114 poprawek do nowelizacji prawa geologicznego i górniczego.

Jak podaje „Rzeczpospolita” firmy poszukujące ropy i gazu w Polsce krytykują postawę resortu środowiska, który torpeduje zgłaszane przez branżę postulaty. 

Spółki, które zajmują się poszukiwaniem gazu łupkowego w naszym kraju są zaniepokojone przebiegiem prac sejmowych nad rządowym projektem ustawy nowelizującej prawo geologiczne i górnicze. Brak pożądanych regulacji może przyczynić się do opóźnienia wydobycia gazu na skalę przemysłową.

Wśród kluczowych postulatów branży jest ustanowienie pięcioletniego okresu pierwszeństwa uzyskania koncesji na wydobywanie przez podmioty prowadzące wcześniej na danym obszarze prace poszukiwawczo--rozpoznawcze. Branża chce też wydłużenia czasu na rozpoznanie złóż. 

Zainteresowanych tematem odsyłamy do najnowszego wydania dziennika „Rzeczpospolita”.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.