Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Sejm zajmie się tylko dwiema ustawami w sprawie łupków

polskielupki.pl
2014-05-12 / 09:53
Sejm zajmie się tylko dwiema ustawami w sprawie łupków

Podczas piątkowych obrad posłowie wypowiedzieli się przeciw powołaniu spółki skarbu państwa zajmującej się wydobywaniem gazu z łupków. Rozwiązanie takie zakładał projekt PiS, który Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu.

Taka decyzja posłów oznacza, że Sejm będzie się zajmował wyłącznie dwoma rządowymi ustawami dotyczącymi łupków, które w środę po pierwszym czytaniu trafiły do dalszych prac.

Rządowy projekt nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego, nad którym będzie pracował Sejm, ma przyspieszyć i ułatwić prowadzenie prac poszukiwawczych, rozpoznawczych i wydobywczych służących pozyskiwaniu węglowodorów. Projekt w miejsce trzech obecnie istniejących koncesji wprowadza - na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie węglowodorów. 

Drugi z projektów opodatkowuje wydobycie węglowodorów - wprowadza dwa nowe podatki: od wydobycia niektórych kopalin oraz specjalny podatek węglowodorowy od zysków. Ma to zwiększyć z 21 do 40 procent wysokość tzw. renty surowcowej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu