Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

BP odcina się od amerykańskich łupków?

polskielupki.pl
2014-03-05 / 11:33
BP odcina się od amerykańskich łupków?

BP planuje utworzenie osobnej, bardziej konkurencyjnej jednostki gospodarczej, która będzie zarządzać jego lądowymi aktywami naftowymi i gazowymi,w tym również działalnością łupkową w 48 kolejnych stanach USA.

Decyzja władz koncernu o nowym obiekcie stawia pytanie o przyszłość długoterminowego udziału BP 
w amerykańskich łupkach.

Firma tłumaczy, że utworzenie odrębnego ośrodka w Houston i oddzielenie go od obecnej siedziby w USA, pozwoli szybciej reagować w dynamicznie zmieniającym się i hiper-konkurencyjnym obszarze, jakim jest amerykański krajobraz eksploatacji gazu łupkowego.

Prezes koncernu, Bob Dudley powiedział, że w tak szybko zmieniającym się środowisku, firma stała się mniej konkurencyjna, nowa jednostka ma lepiej konkurować z ośrodkami niezależnymi. Będzie mieć oddzielne zarządzanie oraz procesy i systemy, mające na celu poprawę konkurencyjności.

Główne spółki naftowe, które zainwestowały miliardy dolarów w eksploatację surowców niekonwencjonalnych w Ameryce, często przegrywają z mniejszymi, niezależnymi podmiotami, które zdecydowanie szybciej reagować na spadek cen gazu.
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.