Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Zapaść w polskich łupkach?

polskielupki.pl
2014-01-17 / 09:49
Zapaść w polskich łupkach?

Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita, w 2013 roku drastycznie zwolniło się tempo poszukiwań gazu łupkowego w naszym kraju. Co gorsze, w tym roku wcale nie musi się poprawić.

Dziennik pisze, że jedynie w przypadku 13 odwiertów poszukiwawczych zakończono prace w ubiegłym roku. Takie dane dziennik uzyskał od resortu środowiska. To wynik znacznie gorszy, w porównaniu z rokiem wcześniejszym – wówczas zakończonych odwiertów było o połowę więcej. 

Za tak drastyczne spowolnienie odpowiadają warunki geologiczne, które okazały się trudniejsze, niż uważano, a także projekty nowych regulacji, które odstraszają skutecznie inwestorów.

Warto jednak zauważyć, że w ostatnich kilkunastu miesiącach firmy poszukiwawcze zintensyfikowały prace mające na celu ocenę potencjału złóż, zdecydowanie zwiększając liczbę zabiegów, którym poddawane były wykonane otwory. 

Słowa kluczowe: odwierty, Polska, poszukiwania

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.