Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Jest nowy Główny Geolog Kraju

polskielupki.pl
2013-12-19 / 12:42
Jest nowy  Główny  Geolog  Kraju

W czwartek Donald Tusk powołał na stanowisko wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju Sławomira Brodzińskiego, który do tej pory był szefem służby cywilnej. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Woźniaka.

Minister środowiska Maciej Grabowski w rozmowie dla PAP powiedział, że Brodziński ma wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o geologię, był m.in. dyrektorem w Wyższym Urzędzie Górniczym. Z zapowiedzi ministra wynika także, że z nowym wiceministrem przyspieszą prace nad projektem ustawy o wydobyciu gazu z łupków.

Powołanie Brodzińskiego na stanowisku Głównego Geologa Kraju to kolejny etap zmian personalnych w resorcie po tym, gdy pod koniec listopada premier Donald Tusk odwołał ministra środowiska Marcina Korolca. Grabowski potwierdził wczorajsze informacje PAP, że odwołał również wiceministrów środowiska Anetę Wilmańska i Beatę Jaczewską.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.