Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Serinus Energy zawiesił poszukiwania w Brunei

polskielupki.pl
2013-12-09 / 15:25
Serinus Energy zawiesił poszukiwania w Brunei

Po osiągnięciu 1.720 m długości Serinus Energy zawiesił odwiert poszukiwawczy Luba-1 w Brunei. Z komunikatu spółki wynika, problemem były trudności operacyjne.

W komunikacie napisano, że w nadchodzących miesiącach spółka wraz z Petroleum Brunei przeprowadzi analizę problemów w programie wierceń pod kątem określenia dalszego kierunku działań.
 
Serinus podał, że głównym celem odwiertu było zbadanie DHI (z ang. Direct Hydrocarbon Indicator, czyli bezpośredni wskaźnik węglowodorowości) lub "Fat Spot" (refleks poziomy na granicy gaz-woda) zaobserwowanych podczas interpretacji danych sejsmicznych 3D.

Koszty brutto poniesione w związku z wykonaniem i zawieszeniem odwiertu Luba szacowane są na kwotę około 11,8 mln USD (10,6 mln USD netto).

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na Ukrainie, w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą na Ukrainie i w Tunezji. 


Słowa kluczowe: Brunei, Luba-1, Serinus
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.