Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Gaz łupkowy znajduje obrońców

polskielupki.pl
2013-10-28 / 09:29
Gaz łupkowy znajduje obrońców

Z raportu przygotowanego przez europejskich przedsiębiorców wynika, że Europa nie potrzebuje dodatkowych regulacji w sprawie eksploatacji gazu łupkowego. Raport został zaprezentowany w piątek, podczas szczytu Rady UE w Brukseli.

Według autorów raportu łupki są szansą dla Europy - mogą, tak jak miało to miejsce w USA, poszerzyć niezależność energetyczną, co z kolei może pomóc w ponownym uprzemysłowieniu Unii. Choć raport, który powstał z inicjatywy brytyjskiego premiera Davida Camerona i nie jest wiążący dla Komisji Europejskiej, to stanowi kolejny krok w ofensywie prołupkowej.

Raport podkreśla, że przeszkodą w rozwoju tego segmenty rynku mogą okazać dodatkowe regulacje. Przedsiębiorcy apelują, aby KE nie mnożyła ich niepotrzebnie. Na razie Parlament Europejski opowiada się za obostrzeniem ewentualnej eksploatacji gazu łupkowego bardzo wymagającymi kryteriami proekologicznymi.
Słowa kluczowe: Cameron, Komisja Europejska, raport
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.