Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Będą zmiany w przepisach o gazie łupkowym?

polskielupki.pl
2013-09-26 / 09:21
Będą zmiany w przepisach o gazie łupkowym?

Polscy europosłowie wszczęli alarm w sprawie możliwych zmian w przepisach dotyczących gazu łupkowego. W „Gazecie Wyborczej” czytamy, iż Komisja Europejska chce przeforsować niekorzystne dla nas unijne przepisy o gazie łupkowym.

Zwolennicy gazu z łupków są zdania, że dotychczasowe przepisy UE są wystarczające, tymczasem Komisja Europejska proponuje wprowadzenie przepisów, które utrudnią lub uniemożliwią poszukiwanie i wydobycie z łupków.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” do zmian prawa może posłużyć końcowy raport z prowadzonych w tym roku konsultacji społecznych w sprawie gazu łupkowego. Nieoficjalnie wiadomo, że 66 proc. respondentów z całej UE opowiedziało się za wydobywaniem gazu z łupków, jednak połowa z badanych poparła wydobycie z pewnymi ograniczeniami. Komisja zdecydowała się ważyć głosy na podstawie liczby mieszkańców danego kraju, co spowoduje, iż np. głosy 8 osób z Malty, Grecji i Łotwy głosujących przeciwko wydobyciu gazu łupkowego zrównają się głosom 12 tys. Polaków za wydobyciem gazu.

Ze szczegółami dyskusyjnej metodologii, dotyczącej opracowania oraz samej ankiety można zapoznać się dziś w „Gazecie Wyborczej” na stronie 16.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.