Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Eksport gazu z USA podniesie jego ceny?

polskielupki.pl
2013-06-18 / 09:48
Eksport gazu z USA podniesie jego ceny?

Eksport gazu łupkowego z USA nie podoba się amerykańskim firmom chemicznym. Tymczasem w maju waszyngtoński Departament Energetyki zaakceptował wniosek o eksporcie gazu do krajów, z którymi USA nie ma podpisanych umów o wolnym handlu.

To pozwoli na swobodne dostarczanie surowca, co dla producentów gazu oznacza duże zyski - ceny poza USA są niekiedy trzykrotnie wyższe.

Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej branży chemicznej, która jest jednym z największych odbiorców surowca w Stanach Zjednoczonych, ekspert nie tylko podniesie ceny gazu w USA, ale zmniejszy również konkurencyjność rodzimych firm względem zagranicznych podmiotów. 

Choć branża zaciekle broni dostępu do taniego surowca, eksperci twierdzą, że sytuacja nie wygląda tak, jak przedstawiają to koncerny chemiczne. Ich zdaniem eksport LNG nieznacznie wpłynie na ceny, ale na pewno nie dorównają one stawkom światowym.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.