Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupkowe prawo – ma być łatwiej

e-petrol.pl
2013-05-27 / 09:44
Łupkowe prawo – ma być łatwiej

Krytyka i niezadowolenie firm poszukujących gazu w polskich skałach łupkowych sprawiły, że rząd chce przyśpieszyć prace nad zmianami w ustawach związanych z poszukiwaniami i wydobyciem ropy i gazu.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że premier Donald Tusk zapowiedział, że za kilka tygodni rząd przyjmie projekt zmian do prawa geologicznego i górniczego, za który odpowiada resort środowiska. Jego zdaniem powinien być on tak przygotowywany, aby nie odstraszał inwestorów poszukujących w Polsce ropy i gazu, w tym ze skal łupkowych.

Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, zrzeszająca większość firm z branży wydała oświadczenie, w którym pozytywnie ocenia ostatnie deklaracje premiera i ministra finansów dotyczące nowych regulacji. Organizacja oczekuje dużych zmian do zapisów proponowanych przez resort środowiska. 

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej” na stronie B3.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.