Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

polskielupki.pl
2013-04-16 / 09:48
Ministerstwa mają uwagi do łupkowych przepisów

Już nie tylko branża poszukiwawczo-wydobywcza, ale także niektórzy ministrowie mają zastrzeżenia do zaproponowanych przez resort finansów regulacji dotyczących podatków od wydobycia ropy i gazu.

Wiele uwag do zaproponowanych przepisów ma Ministerstwo Gospodarki, m.in. sprzeciwia się wprowadzaniu dodatkowego obciążenia ropy i gazu podatkiem od wydobycia niektórych kopalin, który dubluje się z tzw. opłatą eksploatacyjną. Resort ma wątpliwości, dlaczego zaproponowano branży dwa różne podatki: specjalny podatek węglowodorowy i podatek od wydobycia niektórych kopalin – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Ministerstwo Środowiska domaga się aby nowe podatki nie dotyczyły wydobycia gazu występującego w złożach węgla kamiennego. Wiceminister środowiska Piotr Woźniak zaproponował także wprowadzenie dodatkowej stawki podatku węglowodorowego na poziomie 0 proc., gdyby się okazało, że łączne obciążenia fiskalne będą przekraczać 40 proc. zysków brutto. Obawy co do tego, że obciążenia mogą okazać się większe niż 40 proc. ma także Mikołaj Budzanowski.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.