Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Komisarze UE o gazie łupkowym

polskielupki.pl
2013-03-28 / 09:53
Komisarze UE o gazie łupkowym

Komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger i komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard są zdania, że kraje należące do Unii Europejskiej powinny same zdecydować czy chcą wydobywać gaz łupkowy.

Komisarze rozmawiali na temat wydobycia gazu łupkowego w krajach UE ze światowymi ekspertami w tej dziedzinie. Konkluzja z rozmów jest następująca - Unia Europejska nie doświadczy takiej rewolucji, która wystąpiła w USA, są jednak perspektywy związane z wydobyciem gazu w krajach Unii.

Komisarz Oettinger wskazuje na swobodę państw członkowskich w podejmowaniu decyzji, dotyczących wydobycia gazu z łupków – np. Francja i Bułgaria są przeciwne, a Polska i Wielka Brytania mają pozytywne podejście do niekonwencjonalnego surowca. 

Komisja Europejska prawdopodobnie jesienią zaproponuje nowe przepisy regulujące środowiskowe aspekty wydobycia gazu łupkowego w UE – podał portal stooq.pl. Polscy europosłowie boją się jednak, że może zmniejszyć to opłacalność wydobycia surowca.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.