Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rozmowy o łupkach w Brukseli

polskielupki.pl
2013-03-27 / 09:54
Rozmowy o łupkach w Brukseli

Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Grażyna Piotrowska - Oliwa rozmawiała we wtorek w Brukseli z komisarzem ds. środowiska Janezem Potocznikiem. Rozmowa dotyczyła gazu łupkowego oraz nastawienia UE do niekonwencjonalnego surowca.

Piotrowska-Oliwa zaprosiła komisarza do Polski, aby zobaczył, jak prace poszukiwawcze prowadzi jej spółka. Chce żeby w ten sposób Potocznik przekonał się, że przy przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony środowiska, wydobycie gazu nie zagraża środowisku.

Podczas spotkania komisarz przekazał, że propozycja nowych przepisów ma być gotowa do połowy 2013 r., nie podał jednak szczegółów, czy będzie to projekt dyrektywy, czy rozporządzenia. 

Rozmowa szefowej PGNiG z komisarzem dotyczyła też nastawienia Komisji Europejskiej do gazu z łupków i co za tym idzie bezpieczeństwa inwestycji dla dużych firm wydobywczych – podał portal stooq.pl.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.