Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Debata o przyszłości gazu łupkowego

polskielupki.pl
2013-03-26 / 09:10
Debata o przyszłości gazu łupkowego

Wczoraj (25 marca) odbyła się debata o gazie łupkowym, zorganizowana w ramach projektu Serwis PAP Energetyka Ekstra we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Głównym tematem debaty była najbliższa przyszłość całego sektora gazu łupkowego w Polsce.

Podczas wydarzenia Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski ocenił, że skala eksploatacji gazu łupkowego w Polsce powinna być znana w ciągu kilku miesięcy. Według ministra na razie nie można zdecydować o poważnych inwestycjach w konkretnym miejscu, gdyż 40 odwiertów poszukiwawczych oraz kilka zabiegów szczelinowania, nie wystarczy do podjęcia takich działań.
 
Budzanowski przyznał też, że niektóre propozycje regulacji prawnych dotyczących wydobycia węglowodorów wymagają jeszcze doprecyzowania bądź nawet zmiany.

Kierownik Katedry Inżynierii Gazowniczej AGH prof. Stanisław Nagy uważa, że na poszczególnych koncesjach będą potrzebne dość znaczne różnice w technologii szczelinowania. Profesor zaznaczył też, że do eksploatacji komercyjnej gazu łupkowego potrzebny jest co najmniej 2 letni okres badawczy, czyli 4-5 otworów pracujących przez dwa lata na jednej koncesji.
 
Więcej wniosków z debaty na portalu stooq.pl.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.